Przykłady dobrych praktyk Premia

 • Studio Urody PASJA Ewelina Bedynek

  Studio Urody Pasja oferuje szeroką gamę usług fryzjerskich, kosmetycznych oraz sprzedaż profesjonalnych produktów kosmetycznych do pielęgnacji włosów oraz twarzy.
  Dzięki temu, iż pracownicy Studia cały czas sukcesywnie uczestniczą w różnorodnych szkoleniach poznają najnowsze trendy w dziedzinie urody to każdy klient w Studiu Urody może liczyć na fachową poradę oraz profesjonalne i na najwyższym poziomie wykonanie usług.
  Dzięki pozyskanym środkom z LGD Białe Ługi zostały zakupić innowacyjne maszyny oraz urządzenia fryzjerskie jak i kosmetyczne. Pozyskane środki dotacji przeznaczone zostały również na remont lokalu w którym zostały wykonane prace adaptacyjne takie jak: wykonanie instalacji elektrycznej, prace hydrauliczne, wentylacyjne, sanitarne, montaż stolarki drzewnej, malowanie, glazura ścienna, terrakota podłogowa, wyposażenie w oprawy oświetleniowe, wykonanie zabudowy meblowej w pomieszczeniach (fryzjerskim, kosmetycznym, socjalnym, gospodarczym, łazienka ) montaż dodatkowego  źródła ciepła instalacja pompy powietrznej, która zapewniła dostarczanie energii z odnawialnych źródeł, zakup samochodu dostawczego, wykonanie projektów jak i montaż banerów reklamowych, wizytówek, ulotek, tabliczek informacyjnych.
  Obecnie Studio zatrudnia 3 osoby „W przyszłości planuję rozszerzyć działalność o kolejne stanowiska fryzjerskie jak i kosmetyczne oraz rozszerzyć asortyment hurtowni, dzięki czemu będę mogła nie tylko świadczyć usługi lecz szkolić większą liczbę uczniów, kursantów”- deklaruje właścicielka salonu. Założone plany wynikają przede wszystkim z wykształcenia oraz towarzyszą
  cej pasji do zawodu właścicielki Studia – pani Eweliny Bedynek, która posiada kwalifikacje w zakresie fryzjerstwa jak i kosmetyki, co potwierdzają świadectwa: czeladnika, mistrza, certyfikaty i świadectwa odbytych kursów, pani Ewelina ma również doświadczenie w pracy z młodzieżą szkolną, której przekazywała praktyczną naukę zawodu.

 • Kwota dotacji: 100 000,00 zł
                                         

 • ART Pracownia Sztuk Artystycznych Justyna Molska

  ART Pracownia Sztuk Artystycznych Justyna Molska to firma artystyczną która istnieje od 1 lipca 2017 roku. Firma powstała jako realizacja pasji i talentu właścicielki, która ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale malarstwa.
  Pracownia zajmuję się realizacją wszelkich prac artystycznych różnymi technikami twórczymi, takimi jak fotografia artystyczna, ceramika, malarstwo olejne, akwarelowe akrylowe i linorytu. Ponadto pracownia zajmuje się sztuką tzw. użytkową tj. projektowaniem graficznym, grafiką komputerową, w tym opracowaniem reklam, czy logo produktów.

  Pracownia, znajdująca się w Szydłowie – mieście z wieloma atrakcjami turystycznymi, tworzy również pamiątki związane z regionem świętokrzyskim, które będą dostępne już w tym roku w galerii sztuki stacjonarnej którą zostanie otwarta w Szydłowie.

  Właścicielka pracowni organizuje również spotkania artystyczne, warsztaty edukacyjne z dziećmi w szkole podstawowej. Aktywne uczestnictwo w wielu projektach artystycznych
  w Centrum Kultury w Szydłowie promuje sztukę artystyczną, a także wzbogaca świadomość kulturalną odbiorców.

  Kwota dotacji: 50 000,00 zł
   

 • Q1 Dawid Kułan

  Przedsiębiorstwo Q1 Dawid Kułan działa od 02.08.2017 r. Rozpoczęcie działalności wiąże się z uzyskaniem dofinansowania ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Białe Ługi".
  Dzięki pozyskanym środkom zakupione zostało niezbędne wyposażenie mobilnego serwisu. Początkowo zrealizowano, zgodnie z projektem, samozatrudnienie oraz zatrudnienie jednego pracownika. Aktualnie, poza samozatrudnieniem, w firmie pracują 3 osoby - poszerzona została również oferta
  o transport towarów.

  Od początku istnienia firma skupiała się na obsłudze samochodów ciężarowych. Większość usług wykonywana jest na zlecenie firm transportowych. Dzięki środkom finansowym pochodzących z dotacji udało się pozyskać sprzęt wysokiej jakości wiodących producentów, co pozwala wykonywać obsługę pojazdów zarówno u klienta, jak i w trasie.
  Firma oferuje usługi dotyczące pojazdów osobowych oraz ciężarowych, które wykonywane są w systemie mobilnym - Firma oferuje usługi dotyczące pojazdów osobowych oraz ciężarowych, które wykonywane są w systemie mobilnym – z bezpośrednim dojazdem na miejsce awarii lub do klienta. Firma Q1 świadczy takie usługi jak:

 • Wymiana kół i opon
 • Diagnostyka komputerowa
 • Mechanika pojazdowa
 • Wymiana płynów, filtrów, olejów
 • Wymiana części eksploatacyjnych
  Zastosowanie rzadko stosowanych rozwiązań umożliwia dokonywanie napraw głównych, bieżących i wulkanizacyjnych. W przyszłości firma chce rozwijać działalność w zakresie mechaniki pojazdowej i usług transportowych.

  Kwota dotacji: 100 000,00 zł