Realizacja projektu

Festiwal Młodzieżowej Agencji Promocji- podsumowanie projektu

12 października zorganizowaliśmy podsumowanie naszego projektu podczas Festiwalu Młodzieżowej Agencji Promocji. Było gotowanie lokalnych potraw (już świętokrzyska parzybroda nie jest nam obca:), zaprezentowaliśmy efekt naszych prac nad biuletynem "Bliskie nam Świętokrzyskie", podsumowaliśmy przeprowadzone w projekcie działania, był czas na refleksje... Festiwal zakończyliśmy w rytm muzyki. Bawiliśmy się świetnie.
Biuletyn "Bliskie nam Świętokrzyskie"

 

Smocza Rozgrywka
Mimo, że pogoda nie była naszym sprzymierzeńcem i po burzy w pierwszym terminie gry, zmuszeni byliśmy zaplanować nowy termin, udało się nam mimo chmur i wiatru rozegrać nasza Smoczą Rozgrywkę.
Już wiemy, że na niektóre rzeczy nie mamy wpływu np. pogoda. Musieliśmy wykazać się dobrą i  sprawną organizacją, zmienić plany, podjąć szybkie decyzje w padającym deszczu.
Organizacja nowego terminu w ostatnich dniach wakacji nie była rzeczą łatwą. Ale dzięki temu zdobyliśmy czas na lepsze dopracowanie elementów, które tego trochę wymagały.
Udało się rozegraliśmy naszą grę i bawiliśmy się przy tym świetnie!
 

Spotkanie Młodzieżowa Rada Gminy

Nasza Strefa tętni życiem –oprócz FitSpotkania na Bis gościliśmy Burmistrza MiG Staszów oraz Wójta Gminy Bogoria z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Gminy Bogoria (Izą, Zosia, Julią, Krystianem i Jakubem). Mieliśmy okazję do wymiany zdań na temat roli Młodych, możliwości, ale i problemów jakie napotykamy w naszej lokalnej społeczności. Iza – wiceprzewodnicząca MR przedstawiła nam działania jakie Młodzi podejmują w sąsiedniej Gminie – z naszej strony promowaliśmy o Programie Równać Szanse i nasze działania projektowe zachęcając równocześnie do udziału w projektach RS.

 

Spotkanie z NGO

Mimo upałów i wakacji My w akcji:)
Gościem w naszej Strefie był Pan Cezary Huć- wieloletni Komendant Hufca ZHP, V-ce Przewodniczący Rady Chorągwi Kieleckiej ZHP. Pan Czarek podzielił się swoim doświadczeniem z pracy z Młodzieżą i udzielił nam cennych wskazówek co do planowanej przez nas gry terenowej.

 

Oficjalne otwarcie Strefy Młodych - FitSpotkanie
Ależ się działo! Przy zdrowej aktywności, muzyce i świętokrzyskiej zalewajce wraz z Burmistrzem Staszowa, Prezesem oraz Dyrektorem LGD "Białe Ługi"otworzyliśmy naszą Strefę Młodych! Siła lokalnej społeczności to wielka moc, która daje nam młodym skrzydeł.
Planowaliśmy kameralne spotkanie a zorganizowaliśmy prawdziwy event.
Ludzie z pasją pokazali nam, że nie trzeba dużo by móc fenomenalnie się bawić i integrować -  był ogień!

W takcie FitSpotkania inaugurującego otwarcie naszej Strefy równolegle przygotowaliśmy Spotkanie z Kuchnią i wraz z szefem kuchni Bartłomiejem świętokrzyską zalewajkę. Gotowana na palenisku smakowała obłędnie!

   

Spotkania w Strefie

Zorganizowaliśmy już dwa spotkania w naszej Strefie.
Ekospotkanie z Panem Nadleśniczym Adamem z  Nadleśnictwa Staszów , który w sposób bardzo ciekawy, przystępny i przede wszystkim z pasją porozmawiał z nami o rzeczach praktycznych podczas wyprawy do lasu. Na spotkaniu mówiliśmy o pracy leśnika, jak się odnaleźć w lesie, jak numerowane są sektory lasów i jak dzięki nim odnaleźć się, jak leśnicy odnajdują się w lesie, również usłyszeliśmy ciekawe historie o spotykanych zwierzętach i ich zachowaniu w stosunku do ludzi. Dowiedzieliśmy się że przed wycieczką do lasu najlepiej pobrać aplikację Mobilny Bank Danych o Lasach, która pomoże nam gdy zgubimy orientację w terenie. Nasza pogadanka odbyła się tematycznie przy ognisku, na którym przygotowaliśmy rarytas jakim była prażonka, którą z łatwością można przygotować podczas leśnego biwaku.  
Na FitSpotkaniu, wyciskaliśmy soki dosłownie i w przenośni, Pani Weronika- instruktorka zaraziła nas bakcylem zdrowego ruchu w rytmie muzyki, a efektem luźnych rozmów jest nasze następne wydarzenie w Strefie. Świeżo wyciśnięte soki były idealnym dodatkiem po treningu.
                

Strefa Młodych
Mamy to ! zakończyliśmy  prace i powstała nasza Strefa Młodych. Mamy palenisko na ognisko, ścieżkę sensoryczną i piękne nasadzenia roślin - mamy nasz nie plac zabaw ;)  Prace podzieliliśmy na podgrupy -każdy włożył swój udział w budowę Strefy. Kopanie, wkręcanie, malowanie, nasadzenia, zakupy - daliśmy radę! jesteśmy dumni z naszego zielonego miejsca!

 

 

Koronairus COVID -19

Koronawirus zmusił nas do wstrzymania zaplanowanych działań projektowych...ale my się nie poddajemy. Zapraszamy do cyklu: wirtualna podróż po bliskim nam Świętokrzyskim na naszej stronie FB https://www.facebook.com/pg/Be-Smart-Start-young-M%C5%82odzie%C5%BCowa-Agencja-Promocji-115693766467716/photos/?ref=page_internal

 

                      

 

"Bliskie nam Świętokrzyskie" - spotkanie promocyjne przygotowania

Przygotowania do spotkania "Bliskie nam Świętokrzyskie" trwają! Jesteśmy na etapie planowania, organizowania... i załatwienia gadżetów! Chcemy z jak najlepszej perspektywy przedstawić naszym gościom województwo, w którym mieszkamy i z pomocą przyszły nam osoby zarządzające najbardziej znanymi miejscami w okolicy. Serdecznie dziękujemy wszystkim lokalnym organizacjom/ właścicelom obiektów za przekazane materiały/gadżety, które posłużą nam do promocji naszego regionu.

Finał adaptacji pokoju grupy projektowej/spotkanie z Burmistrzem

Już prawie po feriach a my ruszamy z dalszą organizacją naszych działań! Na wczorajsze spotkanie udało nam się zaprosić naszego Burmistrza Miasta i Gminy Staszów - Pana Leszka Kopcia, by opowiedzieć o naszych działaniach i planach oraz pochwalić się naszym nowym zaadaptowanym miejscem:) rozmawialiśmy o możliwościach Młodych w Staszowie oraz dzieliliśmy się pomysłami odnośnie funkcji jaką ma spełniać nasz Ratusz po rewitalizacji- (charakterystyczny staszowski Ratusz jest również w nowym logo naszej grupy :)  planowałyśmy także nasze kolejne działanie - plan wizyty grupy projektowej „ W poszukiwaniu szczęścia Lubatowa”, którą będziemy gościć już za miesiąc.

 ad10.jpg

Workshop/warsztaty graficzne

Już pierwszy dzień ferii (tzn. 24.01) rozpoczęliśmy z impetem! Udaliśmy się do Kielc na warsztaty graficzne żeby podszkolić się w wykonaniu biuletynu - który niedługo sami przygotujemy. Choć każdy z nas ma już jakieś pojęcie na temat programów to naszemu wykładowcy udało się nas zaskoczyć - poznaliśmy nowy program - Scribus. A z wyznaczonym nam zadaniem uporaliśmy się bez problemu. Zadowoleni i głodni wróciliśmy na mały poczęstunek ze słodkościami, kawą i pizzą, a przy okazji omówiliśmy bieżące kwestie- DZIAŁAMY!

 

 

Wyjzad integracyjno-edukacyjny

W miniony piątek tzn. 22 listopada nasza grupa projektowa wzięła udział w zaplanowanym i zorganizowanym przez nas działaniu, jakim był wyjazd integracyjno-edukacyjny do Krakowa. W planach mieliśmy warsztaty z przedsiębiorczości dedykowane osobom młodym – czyli Nam:) Warsztaty poprowadził Pan Sebastian Kolisz – właściciel i twórca inicjatywy wspierającej przedsiębiorczość Business Starter- Dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Krakowie (2007-2018), który nie tylko w interesujący sposób przybliżył nam działania, które pomogą nam osiągnąć sukces, ale również wprowadził bardzo miłą i ciekawą atmosferę podczas zajęć. Dowiedzieliśmy się między innymi, jakiego zaangażowania wymaga prowadzenie własnej działalności, czym się różni firma od prowadzenia biznesu i jak działać, aby dobrze prowadzić swój biznes i oczywiści zostać milionerem  Słuchaliśmy z zaciekawieniem, a zaraz po zajęciach gwarnie dzieliliśmy się swoimi pomysłami na sukces.
Po ambitnych warsztatach pozostały czas w Krakowie spędziliśmy na sportowo – w parku trampolin i kulturalnie – w Muzeum Sztuki Współczesnej.
Grupy zadaniowe spisały się w realizacji swoich działań: transport, harmonogram i plan wyjazdu i oczywiście dokumentacja zdjęciowa.
I już wiemy, że topografia  Krakowa, zwłaszcza o zmroku do łatwych nie należy, ale i tu daliśmy radę!

 
 

       

Let's Start... Spotkanie integracyjne grupy projektowej

Pierwsze spotkanie było okazją do wzajemnego poznanie się i integracji.
 Spotkanie miało na celu również zastanowienie się i uświadomienie sobie ‘kim /jaki(a) chcę być, a jaki(a) nie…’ Spotkanie było szansą, aby zastanowić się nad d swoimi dobrymi i słabymi stronami, wyznaczyć swój cel, co mogę zaoferować innym i nad czym chcę pracować...
Z otrzymanych drewnianych skrzyneczek Młodzi stworzyli piękne „księgi skarbów” gdzie będą kolekcjonować swoje ewaluacyjne przemyślenia i skarby projektowe.
Wspólnie został opracowany Regulamin Współ- działania – niezbędny podczas realizacji wspólnych zadań i spotkań projektowych.
Powstała strona fanpage gdzie na bieżąco będą aktualizowane działania projektu 'Be SMART-START Young! Młodzieżowa Agencja Promocji'

https://www.facebook.com/pg/Be-Smart-Start-young-M%C5%82odzie%C5%BCowa-Agencja-Promocji-115693766467716/photos/?ref=page_internal