Realizacja Projektu Kreator Przedsiębiorczości

 

OTWARCIE LOKALNEGO CENTRUM WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W STASZOWIE 28.01.2019 r.

W dniu 28 stycznia 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowo powstałego biura Lokalnego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Staszowie. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władzy państwowej i lokalnej oraz przedsiębiorcy. Gościem specjalnym była Wiceminister Sportu i Turystyki Anna Krupka, która wyraziła nadzieję, że nowo powstałe biuro będzie motorem do dalszego rozwoju gospodarczego miasta i gminy Staszów, a także gmin objętych projektem tj. Bogoria, Chmielnik, Daleszyce, Pierzchnica, Raków oraz Szydłów.
Zrealizowanie tak dużej inwestycji stało się realne dzięki zgodnemu współdziałaniu wielu osób: władz Gminy, radnych minionej i obecnej kadencji, ale również osobom, które podjęły się opracowania projektu tj. Biuro Projektowe z Wykonawstwem Zygmunt Drzymalski oraz realizacji tej inwestycji - Zakład Remontowo-Budowlany "DARBUD" Adam Darowski.
Powstanie niniejszego przedsięwzięcia - od początkowej idei, poprzez projekt, aż w końcu do realizacji  i jej zakończenia było możliwa dzięki determinacji i zaangażowaniu w pracę  Członków Zarządu LGD "Białe Ługi" - podkreślił Prezes Zdzisław Pniewski.

Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Staszowie jest inicjatywą Lokalnej Grupy Działania "Białe Ługi" powstałą w ramach projektu "Kreator Przedsiębiorczości" realizowanego ze wsparcia środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Biuro ma dostarczyć lokalnej społeczności: mieszkańcom, przedsiębiorcom i osobom chcącym założyć własna działalność gospodarczą bogaty pakiet profesjonalnych szkoleń, konsultacji i usług doradczych.

 

ZIMOWISKO SŁOWACJA 12-18.01.2019 r.

W dniach 12-18 stycznia 2019 r. w ramach programu "Kreator Przedsiębiorczości" realizowanego przez Lokalną Grupę Działania "Białe Ługi", odbył się wyjazd wypoczynkowy na Słowację. Był on nagrodą dla laureatów  turnieju Junior - Biznes w Grze ! Podczas zimowiska dzieci przebywały w ośrodku wypoczynkowym Chata Bukovica mieszczącym się na wysokości 810 m n.p.m. - w przepięknej i malowniczej miejscowości turystycznej Rencisov. W ramach obozu uczestnicy mieli możliwość nieodpłatnego korzystania z licznych atrakcji jakimi były m.in. wyjazd do Aquaparku, na kręgielnię, zwiedzanie Muzeum Techniki. Wieczory urozmaicała wspólna zabawa podczas gier planszowych, dyskotek oraz projekcji filmów. Wyjazd zapewnił dzieciom moc wrażeń, radosną atmosferę zabaw z rówieśnikami, a aktywnie spędzony czas podczas nauki jazdy na nartach przełożył się na wzrost umiejętności dzieci.

               

 

WSPARCIE KSIĘGOWE - PODPISANIE UMÓW

W dniu 10 stycznia 2019 r. w Lokalnym Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Staszowie odbyło się spotkanie dotyczące wsparcia księgowego w ramach programu Kreator Przedsiębiorczości. Z podmiotami zakwalifikowanymi do programu zostały podpisane umowy na prowadzenie nieodpłatnej obsługi księgowej od stycznia 2019 r. do grudnia 2019 roku.

     

 

JUNIOR- BIZNES W GRZE!

"Innowacyjne metody w zakresie rozwoju przedsiębiorczości z wykorzystaniem planszowych gier strategicznych" - pod takim tytułem odbyły się warsztaty "Junior- Biznes w grze!" - kolejne nasze działanie w ramach projektu Kreator Przedsiębiorczości.
Podczas dwóch dni rozgrywek tj. 4-5 grudzień br., odpowiednio w Trzemosnej i w Staszowie, 36 uczniów z 16 szkół z obszaru LGD "Białe Ługi" mogło się wykazać kreatywnością, aktywnością oraz wiedzą w podejmowaniu strategicznych decyzji.
10 Laureatów konkursu w nagrodę pojedzie na 7-dniowy obóz zimowy do naszego Partnera na Słowację. Obóz zorganizowany będzie podczas ferii zimowych tj. 12-18. 01. 2019r.
Laureatom gorąco GRATULUJEMY, a Dyrekcji szkół, Nauczycielom, Prowadzącemu oraz wszystkim Uczestnikom serdecznie DZIĘKUJEMY za udział i współpracę.

47573156_1922857847768322_3557845908940914688_n_0.jpg                             

 

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie pn."Kreator Przedsiębiorczości" prosimy o zapoznanie się z poniższymi dokumentyami.

Regulamin Uczestnika Projektu
Formularz zgłoszeniowy
Załącznik nr 1 - Deklaracja uczestnictwa w projekcie
Załącznik nr 2 - Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych
Załącznik nr 3 - Oświadczenie uczestnika projektu

Warunkiem zakwalifikowania się do projektu "Kreator Przedsiębiorczości" będzie złożenie w terminie od 05.11.2018 r. do 10.12.2018 r. wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami.

Termin składania formularzy zgłoszeniowych został przedłużony do 20.12.2018 r.