Akcje projektowe

Wszystko GRA!
W dniu 18 maja Młodzież projektu zorganizowała w Gminnym Ośrodku Kultury w Bogorii mini piknik rodzinny. Samodzielna organizacja i przeprowadzenie wydarzenia zasługuje na wielkie brawa.

 

 

EKOlogiczni praktyczni

W okresie przedświątecznym grupa projektowa rozdała w pobliskich marketach ekologiczne torby wielokrotnego zastosowania. Na pewno sie przydadzą.

 

 

Różowa skrzyneczka

Do ZPO w Bogorii zakupione zostały 4 różowe skrzyneczki i zapas materiałów higienicznych. Różowa Skrzyneczka - to ogólnopolska akcja umożliwiająca powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej. W różowych skrzyneczkach znajdziemy darmowe podpaski i tampony.
Działajmy zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!

 

 
   

 

Wiem co jem

Przygotowane samodzielnie przekąski oprócz tego, że zdrowe były przepyszne :)

 

Paczka dla Seniora

"Każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat, czyjś świat"
Kolejna akcja zakończona sukcesem - w dniach 28.11- 18.12.2023 r. uczestnicy projektu zorganizowali zbiórkę darów dla seniorów pobliskiego Domu Pomocy Społecznej w Pęcławicach Górnych.

 

 

 

Akcja tolerancja

16.11. w Międzynarodowy Dzień Tolerancji grupa projektowa zorganizowała Marsz tolerancji – STOP HEJT‼️
Pomarańczowe sznurówki symbol sprzeciwu! Dlaczego pomarańczowe? Pomarańczowy to kolor aktywizmu i walki. Pomysłodawcami akcji była Fundacja Orange a my chcemy ją kontynuować i rozprzestrzenić, aby wyraz sprzeciwu przeciwko hejtowi miał swój wygłos.
Powstały plakaty, które promują pozytywne zachowanie w sieci i wskazują, że hejt nie ma miejsca w naszej społeczności online.
Wszystkich serdecznie zachęcamy do wspierania inicjatyw, które promują miłość i zrozumienie w sieci. Razem możemy zrobić dużo!

 

Paka dla zwierzaka

Po z sukcesem zorganizowanej zbiórce rzeczy dla bezdomnych zwierząt, grupa projektowa przekazała zebrana karmę, zabawki, kocyki do Tarnobrzeskiego Schroniska Stowarzyszenie "Chrońmy zwierzęta" u Machowiaków. Akcja pełna empatii i radości wynikającej z niesienia pomocy.

 

 

Pamiętamy! Sprzątamy

Przed uroczystością Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym w Kiełczynie zostały posprzątane zaniedbane groby, pomnik nieznanego żołnierza oraz groby księży służących w tutejszej parafii.
"Nie umiera ten, kto żyje w pamięci innych..."