Przykłady dobrych praktyk: Rozwój działalności gospodarczej

 • Restauracja Kolejowa 18, Mariusz Burzawa

  Restauracja Kolejowa 18 została otworzona 1 kwietnia 2018 roku. Menu i czas realizacji zamówień zostały stworzone w taki sposób, aby wyjść naprzeciw wymagającym oczekiwaniom szerokiej grupy odbiorców. Goście w restauracji znajdą bogaty wybór dań: mięsnych, wegetariańskich, wegańskich, dietetycznych, a także menu dla dzieci. Wszystkie dania przygotowywane są od podstaw z produktów najwyższej jakości, w głównej mierze regionalnych. Dodatkowo poza stałą kartą menu restauracja ma w ofercie również codzienne dania dnia, by zaspokoić potrzeby klientów, którzy się spieszą lub chcą zamówić szybki obiad w przerwie w pracy. Dania serwowana są na miejscu a także na wynos (z opcją samodzielnego odbioru). Wszystko to sprawia, że restauracja ma szerokie grono stałych klientów. Goście odwiedzający restaurację to osoby w różnym wieku, często rodziny z dziećmi, osoby młode i starsze.
  Ponadto restauracja organizuje różnorodne przyjęcia okolicznościowe z uwzględnieniem indywidualnych wymagań klientów.

  Środki pozyskane z dotacji częściowo Projekt realizacji obiektu: restauracja przy ulicy Kolejowej 18 dotyczył remontu i wyposażenia pomieszczeń restauracyjnych: kuchni, sali konsumpcyjnej, magazynów, toalet. Koszty związane z w/w działaniami zostały częściowo sfinansowane przez środki pozyskane z dotacji. Na dzień dzisiejszy w restauracji zatrudnionych jest 14 osób.

  W roku 2020 właściciele restauracji – państwo Burzawa rozpoczęli również prace związane z rozszerzeniem usług - w budynku nad restauracją powstają pokoje i apartamenty dla gości -usługi restauracji zostaną poszerzone o wyżywienie gości przebywających w pensjonacie.

  Kwota dotacji: 160 540,00 zł

                             140 000,00 zł
                                    
                                                   

 • STAMED, Urszula Medyńska

  Firma "Stamed" Urszula Medyńska powstała w 2000 roku. W latach 2000-2015 firma prowadziła działalność turystyczną w zakresie sprzedaży usług turystycznych, wycieczek, wczasów oraz sprzedaży biletów komunikacji międzynarodowej. Od 2006 roku do 2018 roku firma dzierżawiła Ośrodek Wypoczynkowy „Chańcza”- domki letniskowe, sklep i bar nad Zalewem Chańcza. Klientami ośrodka były osoby z całej Polski. Zapotrzebowanie w ścisłym sezonie letnim było duże, a baza noclegowa zbyt mała i stąd zrodził się pomysł budowy nowych domków o wyższym standardzie w spokojnej okolicy blisko głównej plaży Zalewu Chańcza. 
  Firma "Stamed" Urszula Medyńska przystąpiła do realizacji projektu w ramach "Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". W miejscowości Korytnica zrealizowana została operacja "Rozwój działalności poprzez inwestycje polegające na budowie budynków rekreacyjnych i zakupie wyposażenia".                                                
  Budowa domków została rozpoczęta wiosną 2017 roku, a zakończona wraz z zakupem wyposażenia domków - wiosną 2018 roku. Latem 2018 roku w Domkach Letniskowych „Cyprys” już mieszkali wczasowicze. Firma zatrudnia jedną osobę na pełny etat oraz w sezonie letnim pracowników sezonowych. Domki wolnostojące zapewniają prywatność i swobodę co jest szczególnie ważne w obecnym czasie, kiedy chcemy uciec od wielkomiejskiego gwaru w otoczenie łąk i lasów. Domki Cyprys to odpowiednie, komfortowe miejsce wypoczynku również dla osób z częściowymi ograniczeniami ruchowymi oraz dla osób starszych.

  „Wiele osób poszukuje takich miejsc, tak więc w dalszej perspektywie czasu mamy nadzieję na kolejnych gości. Poszerzać ofertę będziemy poprzez inwestycje w sprzęt rekreacyjny dla ciekawszych form spędzania wolnego czasu” – zapewnia właścicielka obiektu.

  Kwota dotacji: 250 000,00 zł
     

 • Auto-Serwis
  Q- Service Sarzyński - Łukasz Sarzyński

  Warsztat samochodowy Auto-Serwis Sarzyński prowadzi swą działalność od 2012 roku. Początkowo siedziba firmy znajdowała się w Pełczycach, od 2017 roku natomiast warsztat funkcjonuje w nowo wybudowanym budynku w Jurkowicach gm. Bogoria.
  Od 12 lutego 2018 r. działalność serwisu samochodowy została wpisana do rejestru CEiDG.
  Od lutego 2020 r. przystąpiliśmy do Sieci najlepszych warsztatów w Polsce „Q-Service Castrol” w związku z powyższym nasza obecna nazwa to Q-Service Sarzyński - poinformował właściciel.
  W warsztacie tym znajduje się 8 stanowisk naprawczych, biuro, poczekalnia, w pełni wyposażone zaplecze socjalne. Na chwilę obecną serwis zajmuje się kompleksowymi naprawami samochodów osobowych jak i dostawczych m.in. zajmujemy się mechaniką, elektroniką, wulkanizacją, serwisem jak i naprawą klimatyzacji, prostowaniem felg, naprawą aut powypadkowych, montażem instalacji LPG, posiadamy również komorę lakierniczą i własną mieszalnię lakierów, które pozwalają profesjonalnie i w bardzo krótkim czasie wykonywac usługi blacharsko-lakiernicze.
  Dodatkowo, dla klientów którzy potrzebują pomocy w drodze lub chcą skorzystać z usług transportu swojego auta w ofercie firmy jest transport auto-lawetą.
  W warsztacie zatrudnionych jest 6-ściu wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Każdego roku uczniowie klas mechanicznych odbywają praktyki zawodowe korzystając z doświadczenia i wiedzy fachowców. „Dzięki swojej wytrwałości i sile dążenia do celu oraz dotacji którą otrzymałem jestem na drodze człowieka spełnionego i zadowolonego ze swojej pracy, marzeniem moim jest dalsza rozbudowa mojego zakładu”- stwierdza właściciel.

  Kwota dotacji: 279 065,00 zł